دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ / الاثنين ٥ شعبان ١٤٤١ / March 30

جزئیات خبر

صفحه اصلی > سیاسی
زمان مخابره : ۱۳۹۵/۶/۱۸ - ۰۸:۰۵
کد خبر : ۴۲۰۶۰۳

رئیس دفتر شبکه المنار در ایران


دشمنان می خواهند قدسی بودن محور مقاومت را از بین ببرند


حسن حیدر

به صورت کلی تمامی انسان ها در ذات خود کمک به مظلوم را دوست دارند و ندای هل من ناصر ینصرنی تنها به عاشورا و امام حسین(ع) محدود نمی شود بلکه تمامی مظلومان را در بر می گیرد که مسیحیان و یهودیان نیز ممکن است از آن جمله باشند. کشور ایران زمانی یک کشور ضعیف و تحت ظلمی بوده است و استضعاف را به خوبی درک می کند. ایران به دلیل اینکه یک کشور اسلامی است و بر اساس اعتقادات و اسلام برپا شده ، حمایت از مظلوم را به عنوان یک اصل اسلامی در میان اصول مهم خود قرار داده است. مردم ایران ستم دیده اند و با استعمارگران مبارزه کرده اند که از جمله آنها نیز نهضت تنباکو و انقلاب مشروطه است. بر همین اساس این مردم چون طعم استضعاف را چشیده اند به دیگر مستضعفین همچون مردم بوسنی و هرزگوین کمک کرده اند. بنابراین کمک به مظلوم از جمله اصول نظام اسلامی است و مردم نیز در این مسیر بسیار کمک کرده اند. در دوره کنونی هم به دلیل اینکه ایران در منطقه قدرت پیدا کرده و مزدوران آمریکا را از کشور بیرون کرده است، از مظلوم حمایت می کند. درهمین راستا می توان به حمایت ایران از فلسطین اشاره کرد؛ در فلسطین مسأله فقط خود مسجدالأقصی نیست بلکه بحث اعتقادات و مبارزه با صهیونیست ها و آمریکا است که امام خمینی (ره) پرچمدار آن بودند و حقیقتا اسرائیل طبق فرموده حضرت امام (ره) غده سرطانی است. تمامی توطئه های منطقه از صهیونیست ها و اسرائیلی ها سرچشمه می گیرد. بنابراین مسأله فلسطین مسأله ای محوری و وجودی و اعتقادی است و پیش از انقلاب نیز برای مردم مهم بوده است و همین امر نیز به امام خمینی در احیای مسأله فلسطین بسیار کمک کرد.  علت حمایت ایران در حقیقت به این دلیل است که ایران پرچمدار جهان اسلام در منطقه است و خطرناک ترین دشمن هم اسرائیل است.

در حالت کلی که ایران بدون چشمداشت به مقاومت کمک می کند و مابه ازائی در برابر آن دریافت نمی کند اما از جمله مهم ترین دستاوردهای ایران مقبولیت آن در نزد مردم در کشورهای مختلف است؛ در لبنان مردم نام فرزندان خود را چمران می گذارند. برخی در کشورهای دیگر نام فرزندان خود را خمینی گذاشته اند. در حقیقت ایران یک پایگاه اجتماعی در منطقه کسب کرد و به وسیله اتحاد میان مسلمانان حرف اول را در منطقه می زند منتها به نفع اسلام و مردم. ایران پرچمدار منطقه است و دیگر ملت ها نیز به همراهی با آن برخواسته اند.

در حال حاضر وضعیت جبهه مقاومت بسیار بهتر شده است. پس از بیداری اسلامی و حرکت مردم منطقه به سمت حق و حقیقت، محور ضدمقاومت با طراحی توطئه هایی کشورهای اسلامی را دچار درگیری داخلی کرد تا بیشترین ضرر را به محور مقاومت برسانند؛ آنها در ابتدا بسیار موفق شدند اما پس از آن محور مقاومت با درک کامل اوضاع ، معادلات را تغییر داد و صحنه را عوض کرد. در حال حاضر نیز دستاوردهای محور مقاومت بسیار خوب است و کشورهای این محور با هماهنگی هم کارها را انجام می دهند.

البته کشورهای حاضر در جبهه مقاومت از طوایف و فرقه های گوناگونی تشکیل شده اند و دشمن در صدد است تا با راه انداختن جنگ های طائفه ای، اتحاد محور مقاومت را از بین ببرد. به عنوان مثال در رسانه های خود این گونه نشان می دهند که حزب الله یک گروه شیعه است که با تروریست های نورالدین الزنکی که اهل تسنن هستند، می جنگد و این گونه وانمود می کنند که این جنگ میان طائفه ها است. این در حالی است که محور مقاومت اگر مبارزه می کند برای اسلام این کار را می کند نه برای طائفه ها و در همین راستا نیز ارتش سوریه متشکل از نیروهایی با مذاهب مختلف اعم از شیعه و سنی و حتی غیرمسلمان مشغول جنگ با تروریست ها است. در حقیقت دشمن در صدد است تا محور مقاومت را از گفتمان اصلی خود که دفاع از فلسطین و مبارزه با استکبار است به سمت درگیری های داخلی سوق دهد و منحرف کند و این گونه نشان دهد که محور مقاومت مردم عادی را به قتل می رساند تا از این طرق قدسی بودن محور مقاومت را از بین ببرند. در حال حاضر گفتمان مقاومت به اتحاد و تبیین علل مقاومت و مبارزه آن با تکفیری ها نیاز دارد. باید تبیین شود که این جنگ، جنگ داخلی نیست و مبارزه با اسرائیل فراموش نشده است بلکه تروریست ها و تکفیری ها ابزار اسرائیل هستند.

این روزها دشمن از تمرکز نیروهای مقاومت در سوریه و عراق استفاده کرده و جنایات خود را در بحرین افزایش داده است. مردم بحرین مردمی آزادی خواه هستند و با مقاومت همراه اند. ارتباط آنها از ابتدا با محور مقاومت خوب بوده اند. آنها به دنبال تحقق خواسته های خود در این کشور و اصلاحات سیاسی و اجتماعی هستند. در حال حاضر سازمان های بین المللی اقدامات علیه مردم بحرین توسط آل خلیفه را محکوم کرده اند اما آمریکا از اصلاح این وضعیت جلوگیری می کند. زیرا نیروهای دریایی آمریکا در بحرین مستقر هستند و بدین صورت از آل خلیفه در مجامع مختلف حمایت می کنند. مردم در این کشور بسیار از جبهه مقاومت حمایت می کنند و حتی زن ها نیز طلاهای خود را برای کمک به جبهه مقاومت می فروختند و پول حاصل از آن را صرف تقویت جبهه مقاومت می کردند.

کلید ‫واژه‌های مطلب:
|
|

ارسال نظر

نام :* ایمیل:*
متن نظر:
ارسال

حداکثر تعداد کاراکتر نظرميياشد .

نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور  وآموزه های دینی  مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نطر بینندگان

پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار