دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ / الاثنين ٥ شعبان ١٤٤١ / March 30

رئیس انجمن انکولوژی و رادیوتراپی ایران در گفت‌وگو با قدس تأکید کرد
تشخیص سرطان مردافکن با یک آزمایش ساده
قدس آنلاین/ علی‌پور: رئیس انجمن انکولوژی و رادیوتراپی ایران با اشاره به اهمیت آزمایش «پی– سی– ای» در تشخیص به موقع سرطان پروستات گفت: از آنجا که این سرطان در مردان بالای ۵۰ سال بیشتر دیده می‌شود باید بسترها برای تشخیص زودهنگام فراهم شود. در این زمینه می‌توان از طریق سازمان‌های متولی، این افراد را شناسایی وملزم به انجام آزمایش تشخیصی کرد، همچنین می‌توان در قالب طرح‌های کشوری نهادهای مؤثر در نظام سلامت را مکلف به بیماریابی کرد.
۱۳۹۵/۶/۱۶ - ۰۷:۲۳
گزارش از شخص/ یادداشت دیروز حسین شریعتمداری بازهم خبر ساز شد
نوکِ حمله ...
قدس آنلاین/ مجید تربت زاده : اگر فکر می کنید حکایت پرداختن امروز ما به «حسین شریعتمداری» همان ماجرای سلمانی هاست که وقت بیکاری، سر یکدیگر را می تراشند ، اشتباه کرده اید. بهانه امروز برای نوشتن از مدیر مسؤول کیهان، یادداشت دیروز این روزنامه است که با تیتر« برای داعش کارت دعوت نفرستید» و در انتقاد از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به چاپ رسید و خبر ساز شد.
۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۰۸:۴۰
چرا سازمان ثبت دست از «خودرو» برنمیدارد؟
سید مصطفی حسینی راد
۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۰۷:۲۰
انسان با ذکر نورانی می شود
حجت الاسلام بنیادی گفت: انسانی که اهل ذکر باشد نورانی می شود؛ البته باید توجه داشت که هر چیزی را به عنوان ذکر به ما القا نکنند و اذکار را از منابع اصلی خود فرابگیریم.
۱۳۹۵/۶/۱۴ - ۱۶:۰۰
نتیجه تحقیقات پژوهشگران ثابت کرد
کاهش عوارض چاقی با مصرف مرکبات
قدس آنلاین/ ترجمه- مریم سادات کاظمی: آنتی اکسیدان‌های موجود در مرکبات، بروز عوارض منفی چاقی را کاهش می‌دهد. این ترکیبات از ابتلا به بیماری‌های کبد، دیابت و ناراحتی‌های قلبی ناشی از اضافه وزن پیشگیری می‌کند.
۱۳۹۵/۶/۱۴ - ۱۰:۳۷
گزارش از شخص/ به بهانه سالروز درگذشت پرفسور حسابی
افسانه «حسابی»!
قدس آنلاین / مجید تربت زاده : نسل امروزی های ما اگر بخواهند با اطلاعات رسانه ها ،کتابهای درسی و فضای مجازی ،این فیزیکدان برجسته ایرانی را بشناسند چیزی جز سرگردانی نصیب شان نمی شود و آخر کار علامت سؤال بزرگی که بالای سرشان چشمک می زند، نشان می دهد نمی دانند «دکتر محمود حسابی» یک اعجوبه و نابغه علمی و همطراز انیشتین ، یک دانشمند صاحب نظریه خاص در علم فیزیک، قرآن شناس، ادیب و همه چیز دان است یا تنها یک فیزیکدان برجسته ایرانی است که منشا خدمات بزرگ علمی به کشورش شد؟
۱۳۹۵/۶/۱۳ - ۱۳:۴۱
همسر شهید علیمحمدی:
امام خمینی (ره) اسطوره و قهرمان ایرانیها
همسر شهید علیمحمدی دانشمند هسته ای با حضور در چهارمین نمایشگاه ایران نوشت از جدیدترین محصولات عرضه شده بازدید کرد و گفت: امام خمینی (ره) اسطوره و قهرمان ایرانی‌هاست.
۱۳۹۵/۶/۱۱ - ۱۳:۴۵
سخنگوی ناجا
سند مالکیت صادره توسط پلیس، سند رسمی محسوب می شود/ثبت سند رسمی دیگری برای ما توفیری ندارد
سخنگوی نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه ملاک عمل پلیس، قانون است، از رسمی بودن سند مالکیت خودرو صادره از سوی پلیس خبر داد و گفت: کلیه وجوهات دریافتی در حین شماره‌گذاری مستقیما به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و هیچ منفعت شخصی برای کسی وجود ندارد.
۱۳۹۵/۶/۱۱ - ۱۰:۴۶
گزارش از شخص/ داعش ، هلاکت سخنگوی خود را تأیید کرد
«منجنیقِ« خالی بند
قدس آنلاین؟ مجید تربت زاده : به نظر می رسد «داعش» که روز گذشته در بیانیه ای هلاکت « ابو محمد العدنانی» را تأیید کرد هنوز نتوانسته است به جای او سخنگویی را پیدا کند که اینقدر قشنگ خالی ببندد ، تهدید کند و آسمان و ریسمان ببافد. برای همین ترجیح داده سرو ته ماجرا را تا پیدا شدن یک سخنگوی سنگدل دیگر با بیانیه سرهم بیاورد.
۱۳۹۵/۶/۱۱ - ۱۰:۳۹
مدیرعامل انجمن یوزپلنگ ایرانی در گفت و گو با قدس:
در همین دهه یوزپلنگ را از دست خواهیم داد
قدس آنلاین/مریم احمدی شیروان: ۱، ۲، ۳... این سه ثانیه کافی است تا سرعت یوزپلنگ از حالت سکون به ۱۰۰کیلومتر بر ساعت برسد. صفر تا صد تنها ۳ ثانیه! شتابی که این حیوان را به شاهکار طبیعت تبدیل کرده است. سرعتی که باور نمی‌شود یک موجود زنده بتواند به آن برسد. این شتاب صفر تا صد ۳ثانیه، دو دهم درصد از فراری انزو سریعتر و کوتاه‌تر است.
۱۳۹۵/۶/۱۱ - ۰۸:۴۷